Okolí

 

Adršpach

SkiAreál Deštné

SkiAreál Olešnice

SkiAreál Zielenec

SkiAreál Sedloňov

Broumovské stěny

Pevnost Dobrošov

Pevnost Hannička

Pevnost Skutina

Bazén Dobruška

SkiAreál Hartman

Stolové hory PL

Aqapark

Peklo

Zámek Potštejn

Pevnost Josefov

Léto

V létě vás nadchne turistika a cykloturistika po perfektně značených trasách nádhernou přírodou Orlických hor. Můžete využít veřejnou přepravu cyklobusy, zastávka je kousek od domu (150m). Nejen v horkém počasí vám přijde vhod místní koupaliště – krásný přírodní areál s občerstvením, koupalištěm a antukovým hřištěm přímo v obci (0,5km), či obecní dětské hřiště.

I ti, kteří mají rádi klid, houbaření a procházky v  bezprostředním okolí, jsou zde na správné adrese.

Rybaření

Po dohodě s majitelem je možné si pronajmout soukromý rybník k rybaření.

Kam na výlet

Nedalekým cílem vaší výpravy může být nejvyšší hora Orlických hor Velká Deštná (1.115 m n. m.), Šerlišský Mlýn, Masarykova chata (15 km), pevnost Skutina – prohlídka podzemí (4 km), pevnost a vyhlídka Dobrošov – krásný výhled na Polsko a Krkonoše (15 km), Sedloňov – přírodní skalničková zahrada (3 km), Bystré – Muzeum Vrácený čas (na návsi), Slavoňov – kostel ze 14.st. (5 km), Nové Město n. Met. – histor. náměstí, zámek, zahrada, zimní stadion (10 km), Peklo – histor. budova s restaurací, turistická křižovatka (12 km), Náchod – zámek, krytý bazén (20km), Dobruška – dům F. L. Věka, muzeum, synagoga, koupaliště a krytý bazén (8km), Opočno – zámek, koupaliště, zimní stadion (12km), Kudowa Zdrój Polsko – lázně s krásným parkem, aquapark, bonsaicentrum (volný přechod přes Olešnici) (15 km), Ratibořice – Babiččino údolí – histor. budovy, park, muzeum, zámek (25 km), Dvůr Králové – ZOO (40 km), Teplické skály, Adršpach, Broumovské skály, Polické skály
zámky v okolí: Náchod, Častolovice, Opočno, Nové Město n. Met.

Krytý a venkovní bazén Dobruška (8 km), areál koupaliště Bystré (0,5km), koupaliště a zimní stadion Opočno (12km), zimní stadion Nové Město N. Met., Tenisové kurty – Ohnišov, Deštné v O. H.

Lanový park a Adventure park Deštné (10km)

Doporučujeme vzít svým ratolestem občanské průkazy ev. pasy. V nedalekém Polsku kousek od hranic můžete navštívit aquapark se slanou vodou, lázně, rybníčky s lovem pstruhů, kde vám ulovenou rybku usmaží, profesionální japonskou zahradu, dinopark, Stolové hory (skální města). Platit můžete i českými korunami.

 

Na kterákoliv tato krásná místa si můžete objednat autodopravu klimatizovaným autobusem či mikrobusem, možno využít i jako cyklobus. Firma www.bnaktivity.cz zajišťuje přepravu osob i cyklovybavení, provozuje půjčovnu sportovních koloběžek Kostka. Zaměřuje se také na volnočasové aktivity, po dohodě vám připraví výlet na míru přímo pro vás (tématické výlety, sjezdy na koloběžkách apod.)

Zima

Zimní radovánky pro děti i dospělé lze provádět přímo na zahradě u domku, či na kopečcích kolem obce.
V zimě si přijdou na své běžkaři – běžkařské tratě jsou všude v okolí a můžete využít služeb skibusů, kterými se dostanete až na hřeben hor na parkoviště na Šerlichu.

 

Lyžařská střediska v okolí

Blízká lyžařská střediska na vysoké úrovni s veškerým servisem vč. večerního lyžování a umělého zasněžování, půjčovnou a servisem jsou v Olešnici v O. H./SKI Hartman, areál Olešnice, Juráška, Čihalka/ (8 km) a v Sedloňově (5 km), tyto sjezdovky jsou vhodné i pro děti a méně zdatné. V Deštném v O. H. (10 km) a v Zielenci Polsko (12 km).

Webkamery

Ski Olešnice
Ski Sedloňov
Ski Deštné
Ski Zieleniec
Ski Říčky
Ski Hartman